Poznaj hodowlę Amigo Canino

Hodowlą zajmuję się od 2015 roku. Należymy do Związku Kynologicznego w Polsce. Hodowla to pasja, trud, emocje, ale najczęściej bardzo wiele satysfakcji. Hodowlę prowadzę z pełną świadomością na temat potrzeb rozwojowych, emocjonalnych, zdrowotnych, społecznych matek i szczeniąt, według najlepszej wiedzy. Śledzę na bieżąco badania i doniesienia naukowe w tym zakresie, łącząc to z praktyką i konsultacjami ze specjalistami. Jako behawiorysta, instruktor psów i dogoterapeuta – posługuję się również najlepszą wiedzą, by dać komfort suce i najlepszy start szczeniakom w nowe życie. Pracuję na bazie Enriched Puppy Protocol Suzanne Clothier, ustaleniach prof. Udo Ganslosser – w zakresie rozwoju szczeniąt i tego co warto im zaoferować w czasie odchowu.

Szczenięta w mojej hodowli odbierane są około 11-12 tygodnia życia, wychowywane po okresie „niemowlęcym” w naszym domowym psio-ludzkim stadzie – gdzie socjalizują się z wieloma różnymi ludźmi, naszymi pozostałymi psami – z których każdy wnosi cos do ich rozwoju. Oferujemy im podczas odchowu liczne doświadczenia – dźwiękowe, sensoryczne, wizualne, smakowe. Proponujemy im przeróżne formy zabaw i aktywności, korzystają z dobrodziejstw ogrodu naszego i sąsiadującego z nami, próbują jazdy samochodem, pozostają pod najlepszą opieką weterynaryjną, żywione według wszelkich najlepiej sprawdzonych standardów.

Uczymy szczenięta czystości, podstawowych komend, zapewniamy bardzo pozytywne relacje z otoczeniem.

Profesjonalnie dokonujemy oceny szczeniąt pod kątem domu, do którego mają trafić oraz ewentualnych aktywności, w których ma uczestniczyć, analizując jego predyspozycje w oczekiwanym kierunku, np. do działań w zakresie interwencji z udziałem psów (dogoterapia, dogoedukacja), innych.

Nasza hodowla – Amigo Canino – oznacza po hiszpańsku „psi przyjaciel”, bo wszystkie hodowane przez nas rasy to zdecydowanie cudowni przyjaciele i towarzysze, szczególnie dzieci.

Jesteśmy członkiem organizacji

Związek Kynologiczny
w Polsce

Fédération Cynologique Internationale

Poznaj psiaki z naszej hodowli