• Prowadzimy warsztaty dla przedszkoli, szkół i grup z udziałem naszych suczek. Wszystkie suczki przeszły pozytywnie testy predyspozycji do zajęć dogoterapeutycznych.
  • Pracujemy w formule spotkania z psem, edukacji z psem i terapii z psem. Program zajęć pojedynczych lub cyklicznych ustalamy w oparciu o zidentyfikowane potrzeby uczestnika lub grupy. Wykorzystujemy inspirujące metody dydaktyczne i terapeutyczne oraz atrakcyjne narzędzia – dla psów i odbiorców. Naszym głównym odbiorcą są dzieci.
  • Prowadzimy szkolenia uprawniające do prowadzenia zajęć z udziałem psów.
  • Przeprowadzamy testy predyspozycji do interwencji z udziałem psów – edukacji, terapii i spotkania z psem.
  • Przeprowadzamy egzaminy dla psów terapeutycznych.
  • Udzielamy konsultacji dla psów terapeutycznych i ich przewodników.
  • Pomagamy wybrać szczenię w hodowli z predyspozycjami do działań dogoterapeutycznych.

Narzędzia i materiały

Korzystamy z różnorodnych materiałów edukacyjnych dopasowanych do przedmiotu lub cyklu zajęć, większość materiałów nawiązuje do psów, stosujemy profesjonalne plansze i gry edukacyjne dostosowane do zajęć z udziałem psów, zabawki nawiązujące do wspierania integracji sensorycznej, wspierające rozwój emocjonalny dziecka.

Dzieci otrzymują naklejki ze zdjęciami naszych suczek, certyfikaty przyjaciela psa, kodeksy przyjaciela psa oraz książeczki edukacyjne, kolorowanki, łamigłówki, wierszyki lub inne materiały – rodzaj materiałów zależy od tematyki zajęć.

Standard prowadzenia zajęć

Dla zajęć terapeutycznych preferowane z punktów widzenia celu zajęć i komfortu psów są spotkania indywidualne lub w małych grupach.

Do moich największych pasji należą dzieci i psy, które to pasje staram się umiejętnie łączyć w pracy dogoterapeuty. Wciąż poszukuję inspiracji, ustawicznie się dokształcam i starannie dbam o swoje psy i o to by było jak najlepiej przygotowane do zajęć, a przy tym zrelaksowane i szczęśliwe. Nasze psy podlegają regularnym szkoleniom, są pod stałą opiekę weterynaryjną, odrobaczane co 3 miesiące.

Zajęcia prowadzę w zakresie różnorodnej tematyki – przy zastosowaniu licznych materiałów oraz plansz i gier edukacyjnych. Realizujemy autorskie projekty edukacyjne i terapeutyczne. Oferujemy warsztaty dla grup dzieci starszych i młodszych z wykorzystaniem towarzystwa psa jako metody wspomagającej naukę w oparciu o założenia kynopedagogiki.

Galeria